9 Ekim 2012 Salı

İstanbul Fashion Week

"İstanbul'da moda rüzgarları esmeye başlıyor!" diyerek klişe bir deyimle başlayalım. Klişe mılişe ama hakikaten bu sene sanki daha çok hissedeceğiz moda rüzgarını. Hem katılan tasarımcılar hem de mekan açısından. Bir kere İstanbul Fashion Week mekanını buldu bence. Gerçi bunu daha gidip defileleri yerinde görmeden söylemek erken ama bence Fashion Week'in ruhunu yansıtacak gibi antrepo 3. İkincisi katılan tasarımcılar. Zeynep Tosun uzun aradan sonra İFW'de. Artık Avrupa'da tanınmaya başlayan Zeynep Tosun'un yer alması hoş. Elif Cığızoğlu'da ilk kez İFW'de. Bir diğeri ise yeni tasarımcıların da yer alması. İstanbul Moda Akademisinin düzenleyeceği show ve Hakan Akkaya gibi isimler. Yeni isimlere, taze fikirlere/tasarımcılara da yer açmak gerek.Bu anlamda ruhunu bulacak gibi İstanbul Fashion Week.

Bugün İstanbul Fashion Week'in açılışı Karma defileyle başlayacak.Ben İstanbul Fashion Week'in Cuma günkü defilelerine katılacağım.Bunlar arasında soul by Özgür Masur, Tuvana Büyükçınar,adL+Cengiz Abazoğlu ve Zeynep Tosun yer alıyor. 
Podyumdan-Catwalk halleri/ ilkbahar-yaz sezonunun trendleri... Anlatılacak/aktarılacak  çok şey olacak.Takipte kalın!Hiç yorum yok:

Yorum Gönder