15 Aralık 2012 Cumartesi

DesignerZOOM: Erdem

DesignerZOOM bölümünde ünü dünyaya yayılan Türk tasarımcılarla sizleri buluşturmaya devam ediyoruz. Her ne kadar herkesin Türk olduğunu çok bilmese de ERDEM markası ile bilinen Erdem Moralıoğlu ile tanıştıralım.Moda hayatına ilk olarak Londra’nın en prestijli moda okullarından biri olan Royal College of Art’da başlayan, ardından desen gurusu Diane Von Furstenberg ve Vivienne Westwood ile çalışan Erdem Moralıoğlu,  İngiltere'nin en etkili 1000 ismi içerisinde yer alıyor. Tasarımlarını giymeyen ünlü isim yok neredeyse. Tasarımlarını tercih eden isimler arasında Galler Prensesi Kate Middleton'dan tutun da Keire Knightley'e kadar uzanan çok geniş bir kitlesi var Erdem markasının. 
Şimdi sizi Erdem’in "eskinin nostaljisi ve günümüzün modern stilini" harmanladığı 2013 İlkbahar-Yaz
defilesiyle baş başa bırakıyorum. 


Erdem markası denilince akla hemen çiçek deseni gelir. Kendisi ile özdeşleşen, bir simge haline gelen çiçek teması bu koleksiyonda da göze çarpıyor
Erdem Moralıoğlu, koleksiyonlarını hazırlarken eski fotoğraflardan ve antika pazarlarından ilham alıyormuş. Koleksiyonlarında eskiye atıfta bulunan kumaşlar, retro modeller kullanmasının en büyük kanıtlarından biri de bu ilham kaynakları olsa gerek. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder